БЕСПРЕКОРНИ ХИБРИДНИ СОСТАНОЦИ СО КРИСТАЛНО ЈАСЕН ЗВУК И ЧИСТА СЛИКА

Сподели

POLY со своето многу годишно искуство го преточи целокупното свое знаење и врвна технологија во продукти кои на корисниците им обезбедуваат сигурност во реализација на своите состаноци, професионална презентација преку испорака на кристално јасен звук и врвна слика.

POLY SYNC 20/40/60 – Персонален USB/Bluetooth паметен звучник со микрофон, за секоја просторија да ја направите сала за состаноци!

Ужiвајте во извонредниот звук, од состаноци до музика. Намалете ги ехото и бучавата за сите да Ве слушаат јасно. Тенок и пренослив – земете го со себе насекаде. Користете го онолку колку што Ви треба, до 30 часа траење на батеријата.

СЛУШАЈ И БИДИ СЛУШНАТ
Задржете го фокусот на Вашиот глас со повеќе микрофони, кои го следат говорникот, а не бучавата. Фокусирајте се на она што е кажано, со чист и кристален звук со паметната низа на повеќе микрофони. Целосното дуплекс аудио овозможува разговорите да течат природно, дури и кога корисниците разговараат меѓу себе.

ФЛЕКСИБИЛНИ РАБОТНИ ПРОСТОРИИ – ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ПРЕМИУМ ЗВУКОТ!
Неверојатен звук каде и да е потребно, за повици подобри од било кога. Бизнисот се движи брзо. Приклучувањето на хибридните состаноци исто така треба да биде брзо. Poly Sync Ви овозможува директно да почнете со работа. Воедно, е сертифициран за Zoom, за беспрекорно комуникациско искуство. Лесно е да се остане на врвот на сите новости преку решенијата за управување Poly.

РАБОТИ НА НАЧИНОТ НА КОЈ ШТО РАБОТИТЕ ВИЕ
Програмирајте ја вашата омилена функција за да работи со еден, единствен допир. Копчето што се програмира, Вашата омилена функција -музика, повторно бирање на број и гласовен асистент,зависно од Вас, Ви ја става на дофат. Кој е статусот на уредот? Дознајте од далечина со високо видливата светлосна лента.
Нема комплексно поставување, нема кориснички обуки, со тоа нема и главоболки. Едноставно направете распоред и завршено

ПРЕНОСЛИВОСТ
Подготвени сте за се. Од состаноци и музика, до полнење на Вашиот мобилен телефон. Внатрешната батерија работи и до 30 часа при целосно полнење. Можете дури и да ја користите за полнење на Вашиот паметен телефн преку USB.

Побарај понуда

POLY STUDIO P5 – Професионална веб камера

Исклучителна оптика на камерата и автоматско подесување на светлината при ниска осветленост. Слушај и биди слушнат, од каде и да работиш. Носи ја секаде со себе – мала и пренослива. Поедноставете си го животот! Лесна за користење, поставување, управување и решавање на проблеми.

СОСТАНОК НА ТВОЈ НАЧИН
Вашата слика е првиот, најважен впечаток. Направете чуда за Вашата професионална слика со Poly studio P5 веб камерата. Совршено прилагодената Poly оптика прави да изгледате толку добро, што ќе го поседувате секој состанок. Се спакувано во мала, издржлива веб камера, прелесна за поставување и користење.

ОПТИКА
Неверојатна боја и јасност. Автоматското подесување при ниска осветленост и брилијантните бои прават да изгледате најдобро, без да бидете оставени во темнина. Со резолуцијата од 1080п и камерата со дигитален зум од 4х, фокусот е каде што припаѓа, на Вас.

ФОКУСИРАН, НАСОЧЕН МИКРОФОН
Ќе се слушне она што сакате да се слушне. Насочениот микрофон на P5 јасно го снима Вашиот глас, игнорирајќи ја бучавата што го одвлекува вниманието и ги попречува повиците. За најдоброто искуство, поврзете ја P5 со Poly Sync 20 или 40 и бидете подготвени со самодоверба, дури и за најкритичните состаноци.

ЗАШТЕДЕТЕ НА ПРОСТОР
Ослободете ги USB портите. Рационализирајте го користењето за USB приклучоци со безжичното спојување со Poly Sync 20 или 40. Отворете ја вратата од гаражата, паркирајте го USB-A безжичнот адаптер и ГОТОВО! Вашето аудио и видео се подготвени за употреба.

Побарај понуда

Buy now
Добијте најповолна понуда
Добијте најповолна понуда
Побарај сервис
Побарај сервис