Новости

Стилски хибриден часовник со скриен екран на допир и вистински стрелки

  • Останате поврзани со смарт опциите како што се контрола на музика и нотификации за дојдовни повици, пораки, потцетувања и повеќе
  • 24/7 монитирање на пулс на срце со Elevate™ технологија за следење на зглобен пулс
  • Алатки за велнес следења, како на пример следење на дневен стрес и тајмер за релаксирање, кој Ви помага да го менаџирате стресот; и напредно следење на сонот и РЕМ фазата на спиење
  • Прикажува чекори, калории, растојание, работа на срце, интензитет и VO2 max
  • Eдноставна промена на изгледот преку стандардни 20мм ремчиња со систем за брзо променување
  • Живот на батерија: до 5 дена во смарт подесувањето; до дополнителни 2 недели во подесувањето за прикажување на часот

Бидувањето модно фит, е на допир со Vivomove HR. Овој стилски хибриден часовник има екран на допир со скриен дисплеј. Вистинските стрелки го прикажуваат времето и динамично се тргнуваат додека повлекувате да ги видите пораките, пулсот на срцето и слично. Ги брои Вашите чекори и калории, додека го следи Вашето здравје, вклучувајќи целодневно следење на стрес и напреден мониторинг на спиењето.

Хибриден смарт часовник

Го добивате најдоброто од двата света кога физичките стрелки се сретнуваат со екранот на допир и скриениот дисплеј. Смарт дисплејот се прикажува само кога брзо го вртите зглобод за да го погледнете часовникот. Тогаш стрелките динамично се потргнуваат на страна, кога Вие сте во интеракција со екранот, и потоа се враќаат да го прикажуваат времето.

Модата го запознава срцето

Не мора да правите компромис меѓу мода и функционалност, бидејќи овој софистициран часовник ја следи работата на срцето преку Вашиот зглоб. Дополнително од броење на чекори и следење на спиењето, Vivomove HR го користи пулсот за да достави информации за согорени калории и да го квантифицира интензитетот на Вашите фитнес активности.

Паметен и софистициран

Не пропуштајте порака или нотификација, благодарение на паметните нотификации кои се појавуваат на дигиталниот дисплеј. Вашите фитнес и велнес податоци ќе бидат автоматски прикачени на бесплатната Garmin Connect онлајн заедница. Преку овој часовник, дури можете да ја контролирате музиката.

Следење на стрес

Најверојатно имате стрес во некој дел од денот, но колку? Vivomove HR паметниот часовник Ви кажува кога имате смирен, балансиран или стресен ден, или секоја комбинација измеѓу. Ако нивото на стрес Ви се покачи во текот на денот, ќе знаете дека е време да направите пауза за да се одбраните од главоболка или друг симптом. Искористете го тајмерот за релаксирање за да направите вежба за дишење и да го намалите нивото на стрес.

Напредно следење на сонот

Спиењето може да го подобри Вашето здравје, расположение или целокупната благосостојба. Vivomove HR напредните опции за следење на сонот Ви помага да измерите колку спиете и колку време поминувате во секоја фаза од сонот. Часовникот користи податоци од Вашето срцево работење и неговите варијаци за да измери колку време поминувате во секоја фаза- лесен, длабок и РЕМ сон. Можете да ги проверите овие податоци преку Garmin Connect.

Фитнес следења

Vivomove HR e навистина направен да изгледа добро и за да Ви помогне да се чувствувате добро. Часовникот има опции за фитнес следења кои ќе Ви дадат подобра идеа за моменталното фитнес ниво. Благодарение на рачниот мерач на пулс, можете да добиете естимирање на VO2 max. Може и да ја одреди Вашата фитнес возраст, па преку работа и редовно вежбање да целите кон понизок број.

Move IQ опција

Нема потреба да го почнете и застанете тајмерот за активност секој пат кога почнувате да одите или трчате. Vivomove HR паметниот часовник автоматски ги почнува овие активности и потоа ви дозволува да ги проверите овие податоци во Garmin Connect.

Споделувајте и натпреварувајте се

Синхронизирањето на активностите со Garmin Connect служи за повеќе од само зачувување на Вашите податоци. Garmin Connect е растечка онлајн заедница каде што корисниците се поврзуваат и натпреваруваат придружувајќи се на предизвици и ги поддржуваат меѓусебните постигнување, па дури и можат да ги споделуваат своите достигнување преку социјалните медиуми.

Related Posts

Дуна со уште еден успешен проект: Резултати – софтверска платформа за следење излезеност, процесирање и презентација на резултати од гласање

Оваа година реализиравме уште еден успешен проект. Дуна повторно докажа зошто е една од водечките

Vektor19: Tерминал за бесконтактна контрола на пристап

Во ова време на пандемија сите се соочуваме со бирање на алатки за заштитита

garmin macedonia antonio running watch trail sport
Предизвикот на планинското трчање

Планинско трчање е еден вид алтернативно трчање, односно активност која ги комбинира планинарењето и

Направете паметна средина за работа

Направете паметна средина за работа со Duna Smart Office – решенија добри за вработените,

Duna Events: Европскиот самит на Слободни зони

Duna Events беа одговорни за организација на Европскиот самит на Слободни зони, кој беше организиран за прв пак

Duna Logo for their 25 years anniversary
Четвртина Век Duna

Оваа година Дуна слави четвртина век постоење. Почнувајќи од 1994 година, постојано носи новитети

Employment vrabotuvanje brand ambasador garmin representative duna skopje macedonia
Garmin Brand Ambassador

На Дуна и се допаѓа Garmin, бидејќи Garmin ги произведува производите кои се направени

Горди на овој дел од тимот

Иако, мораме да признаеме, дека во секојдневното работење и при вработување не размислуваме од

Garmin Forerunner 735XT

GPS часовник за трчање со мулти-спорт функции и мерач на пулс Го мери пулсот преку

Сакате да истрчате полумаратон? Еве како да го направите тоа без да изгорите!

Се повеќе полу-маратонот станува популарна дистанца, а овој тренинг план ќе Ви помогне да

Garmin Instinct

Цврст GPS часовник, изграден да ги издржи најтешките услови Создаден по 810G – воени стандарди

Ски и Сноуборд часовници

Garmin часовниците имаат функционалности специјално наменети за активности на снег. Ski-Board функцијата калкулира 3-D брзина

Менаџирање на празничниот стрес со помош на Garmin

Доаѓа сезоната на празници и за многумина покрај украсни сијалички, добра храна и време

Што му е потребно на секој дом

Декорирањето на домот секогаш е многу лично и секој се води по свои правла

Скриените трошоци на традиционалното работење

Модерните организации константно пробуваат да работат поефективно, да намалат трошоци и да ја зголемат

Garmin Macedonia Professional Coach, wearing Garmin Fenix watch
Разговаравме со Златко-Злате Јанакиевски

Златко-Злате Јанакиевски е  долгогодишен кондиционен тренер на најголемите имиња во македонскиот спорт. Пред 30

Во потрага сме по нови членови на екипажот

ДУНА е компанија која веќе трета деценија успешно ги пресретнува потребите на бизнисите и на

БИЗНИС НИВО НА СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ

Се  имате ли предадено на рутина и секојдневие? Иста комуникација со колегите? Ве следи

Нов месец, нови цени. И старите ДОООБРИ производи

На почетокот на вториот месец во годината Ви препорачуваме: НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ САМО ЗА СЕБЕ.

Home HD Camera with air quality sensors

Monitor Home камерата е незаменлива кога станува збор за безбедноста на децата во домот.

Aura – Smart Sleep System

Спиењето е важно! Duna Concept Store нуди цел систем кој ќе Ви овозможи здрав сон: Aura

Garmin Index™ Smart Scale

Се грижиме за себе паметно! Вашите резултати се видливи во детали само преку оваа паметна

Smart Kids Scale

Smart Kids Scale вагата производ достапен во Duna Concept Store за кој ќе е

Wemo baby

Фамилијарен уред неверојатно лесен и едноставен за користење. Преку iPhone и вашата домашна Wi-Fi мрежа

НЕДЕЛА НА ЗДРАВИ НАВИКИ ВО DUNA CONCEPT STORE

Паметен јонизатор: Blue Air Sense + Дозволете си чист воздух и постојана свежина во најудобното

Новогодишни радости

Во Duna Concept Store се е подготвено за насмевки и новогодишни подароци. Веќе 50

GARMIN fēnix® 3 Sapphire

Часовникот во кој се сооединуваат најдобриот перформанс и совршениот стил. Трчај, пливај, спортувај, уживај во

iPhone X

Добродојдовте во иднината! Телефонот кој означи  почеток на нова ера на паметните телефони и ги

Macbook Air

Сега секој може да ужива во совршениот минималистички дизајн и неодолива моќност на Macbook

СУПЕР ПОНУДА

ДУНА ДОО e една од најпрепознатливите компании во доменот на производството, продажбата и одржувањето

НЕ СИ КРШИ ФИЛМ, ОСИГУРАНО Е!

Вашите омилени уреди, осигурани каско. ДУНА Ви ги соопштува добрите вести: Конечно може да уживате

Новиот ЛЕД екран на ДУНА – единствен во регионот

ДУНА го има ледот кој ќе ги исполни сите Ваши визуелни замисли. Димензија до

DUNA CONCEPT STORE: УРБАНО МЕСТО КАДЕ ШТО СЕКОЈ ЌЕ ПРОНАЈДЕ НЕШТО ЗА СЕБЕ

Во срцето на Скопје, во Градскиот Трговски Центар, на старата локација, но во една

Обука за Менаџерски вештини за управување со човечки ресурси

Менаџерските вештини за управување со човечки ресурси се од една страна есенцијален дел  на

ДУНА – ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА НА МАКЕДОНИЈА

По повод значајниот јубилеј – 95 години постоење, на традиционален настан беа доделени Наградите

Фестивал на Младо Вино

Винарија Тиквеш посветено го одржува Фестивалот на Младо Вино, кој што ја одбележува повеќе

Новиот Apple MacBook: Иднината на преносните компјутери.

Со новиот MacBook, Apple успеа да го направи невозможното – да го создаде најлесниот

12th FM World Anniversary powered by DUNA Events

    Не само што организиравме неверојатен Интернационален тренинг за лидерите на FM World

Дуна верува во своите вработени.

Во насока на мотивација на својот човечки потенцијал и унапредување на вештините на

Вработуваме програмери

Станете дел од најенергичниот и најпросперитертниот тим во Дуна! Трансферот на знаење, работната етика и

GARMIN Fitness: РАЗВИВАЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ НА ЗДРАВИОТ НАЧИН НА ЖИВОТ

Garmin објави партнерство со едни од најпознатите светски дизајнери, а новата колекција на фитнес

Промоција на сала ХИПО

Изнајмување на ден: 3100,00 ден. + ДДВ Салата има одлична вентилација и студиско осветлување и

Нов софтвер на ДУНА, изработен во соработка со меѓународни експерти

СО ULTIMA WIN – ПОГОЛЕМИ ПРИНОСИ ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ, СО НАМАЛЕНИ ТРОШОЦИ По повеќе од двегодишен

Дуна по втор пат е избрана за СУПЕРБРЕНД на Македонија

Драги наши корисници и клиенти, Ви благодариме за довербата и соработката со Дуна изминатата година

ДУНА Весник мај 2016

Почитувани пријатели, Чест ни е и задоволство што можеме да ви го претставиме најновиот број

SME Excellent MACEDONIA

SME Excellent MACEDONIA Сертификат за деловно работење Стопанската комора на Македонија го издава сертификатот во

Новиот Apple MacBook: Иднината на преносните компјутери

МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД САМО ЕДЕН НОВ ЛАПТОП Со новиот MacBook, Apple успеа да го направи

ДУНА на FMCG SUMMIT 2016

На вториот по ред FMCG Summit кој што се одржа на 13.05.2016 година во

Интерактивен систем iBoard НОВИТЕ СТАНДАРДИ ВРЗ БАЗА НА IR ТЕХНОЛОГИЈА И НЕАКТИВНА ПОВРШИНА

Интерактивните системи сè повеќе имаат примена во наставната програма во училиштата и во предучилишните

GARMIN Fitness: РАЗВИВАЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ НА ЗДРАВИОТ НАЧИН НА ЖИВОТ

Garmin објави партнерство со едни од најпознатите светски дизајнери, а новата колекција на фитнес часовници и

Дуна ги претстави револуционерните мултифункциски печатари со Smart Operation Panel

ПАМЕТНИОТ ЕКРАН НА ДОПИР ЈА ПОЕДНОСТАВУВА РАБОТАТА Претставувајќи ги нашите најнови производи од палетата на Ricoh мултифункционалните

КОМПАНИИТЕ ГО ЗАСИЛУВААТ СВОЈОТ ПОТЕНЦИЈАЛ, КОНКУРЕНТНОСТ И ЕФИКАСНОСТ СО УЛТИМА

ПОДДРШКА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КОНКУРЕНТНОСТА НА МАЛИТЕ И СРЕДНИ КОМПАНИИ  За постигнување поголема конкурентност потребни

Другите за нас: Објавено во Магазинот на Бизнис центарот Airport city, Belgrade ДУНА НА СРПСКИОТ ПАЗАР И КАКО ОВЛАСТЕН ДИСТИБУТЕР НА RICOH

Од пред неколку години, Дуна ја прошири својата работа во регионот на Југоисточна европа, а

ДУНА и RICOH на FESPA DIGITAL, Amsterdam 2016

Во првата половина на март годинава, во Амстердам се одржа ФЕСПА ДИГИТАЛ 2016 најголемиот саем

SPINAKER СОФТВЕРОТ НОСИ РЕВОЛУЦИЈА ВО РАБОТЕЊЕТО ВО МАЛОПРОДАЖБАТА

Софтверот е целосно развиен во соработка и имплементирање на барањата од корисниците, како и со

ДУНА ГО ПРЕТСТАВИ ИНТЕЛИГЕНТНИОТ ДОМ ЗА СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО

Smart House Intelligence системот се базира врз неинвазивен процес на инсталација, кој што ја

Промотивна цена на Spinaker

Почитувани корисници, поради голем интерес од страна на корисниците Дуна Компјутери во месец февруари Ви

Превентивно одржување за фискални уреди

На секои 12 месеци треба да се обновува врската на фискалниот уред со серверот

Apple претстави нови производи

Вчера Apple претстави нова линија на лаптопи MacBook, ги надгради MacBook Air и MacBook

Бесплатни обуки за ULTIMA POS

Сите корисници на софтверот за малопродажба ULTIMA POS можат да проследат бесплатна обука која