Category Archives: Uncategorized @mk

Разговаравме со Златко-Злате Јанакиевски

Златко-Злате Јанакиевски е  долгогодишен кондиционен тренер на најголемите имиња во македонскиот спорт. Пред 30 години ја започна својата работа со Џоле Војновиќ и Дејан Јовановски и оттогаш бројката на врвни спортисти само расте. Меѓу нив се П. Наумовски, М. Куртович, П. Антич, Д. Филиповска, Л. Велкова, И.  Кастратович, Љ. Ѓоргиевска,Б. Ангеловски, К. Лазаров, Б. Ристевски, Д. Манасков, Д. Маринкович, А. Станковски, М. Вујовиќ, И. Божинов, Б. Грнчаров, Д. Тасевски, Е. Демир, Д. Грабуловски, и многу други. Освен спортисти, многубројни рекреативци и Повеќе...

Во потрага сме по нови членови на екипажот

ДУНА е компанија која веќе трета деценија успешно ги пресретнува потребите на бизнисите и на корисниците и пласира IT решенија и идеи на пазарите во три земји. Воедно е и компанија посветена на креирање корпоративна култура која успешно умее да предизвика кај вработенте ентузијазам за работа, креативност и желба за постигнување успеси. Тој тим има потреба да се прошири, има потреба да дојде до имплементатори, кои во Дуна ќе имаат: Улога Имплементаторот имплеметира софтверски апликации кај корисници. Имплементацијата се состои од тестирање Повеќе...

БИЗНИС НИВО НА СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ

Се  имате ли предадено на рутина и секојдневие? Иста комуникација со колегите? Ве следи ли постојана потреба од пулсирачка енергија, од урбани случувања? Токму таквото чувство не наведе на идеја да бидеме организатори на еден поинаков концепт на спортски случувања. Бизнис ниво на спортувањето. Ве покануваме да бидете дел од најголемиот бизнис предизвик: Поврзување на сите успешни компании во една заедничка адреналинска приказна. Преку  единствена апликација Garmin Connect. Апликација преку која ќе Ве предизвикуваме во: поминати km, потрошени калории, направени чекори. Повеќе...

Нов месец, нови цени. И старите ДОООБРИ производи

На почетокот на вториот месец во годината Ви препорачуваме: НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ САМО ЗА СЕБЕ. Посетете не во нашиот Duna Concept Store. И почастете се. Сте заслужиле. На најбараните производи во 2017 година им ги намаливме цените. Ги прилагодивме за да Ви предизвикаме најширока насмевка во најкраткиот месец. Ве очекуваме! Повеќе...

Home HD Camera with air quality sensors

Monitor Home камерата е незаменлива кога станува збор за безбедноста на децата во домот. Нуди целосен мониторинг на детето додека спие или престојува во одделна соба. Со поврзување преку бежичен интернет со вашиот iPhone, iPad или било кој смарт уред ви овозможува преглед на секој агол од собата во која е поставена со совршено чиста слика. Ги снима сите важни моменти и прослави. Ве поврзува со вашиот дом во  HD слика дури и кога сте далеку. Преку апликацијата ви дава можност за Повеќе...

Aura – Smart Sleep System

Спиењето е важно! Duna Concept Store нуди цел систем кој ќе Ви овозможи здрав сон: Aura – Smart Sleep System. Овој производ е дизајниран да го подобри спиењето и будењето. Во времето која се Вашиот ден завршува  Aura свети во боја слична на зајдисонцето која би требало да предизвика лачење на Мелатонин: хормонот што прави да ви се приспива. Наутро пак, производот почнува со емитување утринска сина светлина, а алармот може интелигентно да процени да ве разбуди во идеалната фаза на поплитко спиење. Промотивна Повеќе...

Garmin Index™ Smart Scale

Се грижиме за себе паметно! Вашите резултати се видливи во детали само преку оваа паметна вага која нуди можност за мерење индекс на телесна маса (BMI), процент на масти во телото, процент на вода, мускулна и коскена маса и сите овие информации, бежично со Wi-Fi конекција автоматски ги испраќа до апликацијата Garmin Connect каде можат да се архивираат и анализираат сите мерени вредности. Вагата памти профили до 16 различни корисници. Секој корисник го идентификува и бежично ги сихронизира неговите податоци. Промотивна цена: 8.990 ден Физички Повеќе...

Smart Kids Scale

Smart Kids Scale вагата производ достапен во Duna Concept Store за кој ќе е доволно да имате само Wi-fi рутер за целосно да Ви ја олесни секојдневната грижа за вашето новороденче. Smart kids Scale вагата овозможува целосен приказ на промените во килажата на бебето и преку бесплатна апликација овозможува следење на целосниот развој на бебето, а со тоа и на неговото целокупно здравје. Вагата е единствена во својата категорија бидејќи нуди опција за поврзување преку бежичен интернет со вашиот iPhone, Повеќе...

Wemo baby

Фамилијарен уред неверојатно лесен и едноставен за користење. Преку iPhone и вашата домашна Wi-Fi мрежа ве поврзува со нештата кои за вас се бесценети. Имате можност да го слушате Вашето бебе каде и да сте, со добиен јасен и сигурен дигитален звук. Промотивна цена: 5.300 ден Повеќе...

НЕДЕЛА НА ЗДРАВИ НАВИКИ ВО DUNA CONCEPT STORE

Паметен јонизатор: Blue Air Sense + Дозволете си чист воздух и постојана свежина во најудобното место на светот – Вашиот дом. Поврзете го јонизаторот со Вашиот мобилен и имајте постојана контрола и прегледност на неговата работа. Достапен веднаш во Duna Concept Store, промотивно во неделата на здрави навики, по намалена цена: 22.900, 00 МКД.   Повеќе...