Category Archives: новости@mk

Home HD Camera with air quality sensors

Monitor Home камерата е незаменлива кога станува збор за безбедноста на децата во домот. Нуди целосен мониторинг на детето додека спие или престојува во одделна соба. Со поврзување преку бежичен интернет со вашиот iPhone, iPad или било кој смарт уред ви овозможува преглед на секој агол од собата во која е поставена со совршено чиста слика. Ги снима сите важни моменти и прослави. Ве поврзува со вашиот дом во  HD слика дури и кога сте далеку. Преку апликацијата ви дава можност за Повеќе...

Aura – Smart Sleep System

Спиењето е важно! Duna Concept Store нуди цел систем кој ќе Ви овозможи здрав сон: Aura – Smart Sleep System. Овој производ е дизајниран да го подобри спиењето и будењето. Во времето која се Вашиот ден завршува  Aura свети во боја слична на зајдисонцето која би требало да предизвика лачење на Мелатонин: хормонот што прави да ви се приспива. Наутро пак, производот почнува со емитување утринска сина светлина, а алармот може интелигентно да процени да ве разбуди во идеалната фаза на поплитко спиење. Промотивна Повеќе...

Garmin Index™ Smart Scale

Се грижиме за себе паметно! Вашите резултати се видливи во детали само преку оваа паметна вага која нуди можност за мерење индекс на телесна маса (BMI), процент на масти во телото, процент на вода, мускулна и коскена маса и сите овие информации, бежично со Wi-Fi конекција автоматски ги испраќа до апликацијата Garmin Connect каде можат да се архивираат и анализираат сите мерени вредности. Вагата памти профили до 16 различни корисници. Секој корисник го идентификува и бежично ги сихронизира неговите податоци. Промотивна цена: 8.990 ден Физички Повеќе...

Smart Kids Scale

Smart Kids Scale вагата производ достапен во Duna Concept Store за кој ќе е доволно да имате само Wi-fi рутер за целосно да Ви ја олесни секојдневната грижа за вашето новороденче. Smart kids Scale вагата овозможува целосен приказ на промените во килажата на бебето и преку бесплатна апликација овозможува следење на целосниот развој на бебето, а со тоа и на неговото целокупно здравје. Вагата е единствена во својата категорија бидејќи нуди опција за поврзување преку бежичен интернет со вашиот iPhone, Повеќе...

Wemo baby

Фамилијарен уред неверојатно лесен и едноставен за користење. Преку iPhone и вашата домашна Wi-Fi мрежа ве поврзува со нештата кои за вас се бесценети. Имате можност да го слушате Вашето бебе каде и да сте, со добиен јасен и сигурен дигитален звук. Промотивна цена: 5.300 ден Повеќе...

НЕДЕЛА НА ЗДРАВИ НАВИКИ ВО DUNA CONCEPT STORE

Паметен јонизатор: Blue Air Sense + Дозволете си чист воздух и постојана свежина во најудобното место на светот – Вашиот дом. Поврзете го јонизаторот со Вашиот мобилен и имајте постојана контрола и прегледност на неговата работа. Достапен веднаш во Duna Concept Store, промотивно во неделата на здрави навики, по намалена цена: 22.900, 00 МКД.   Повеќе...

Новогодишни радости

Во Duna Concept Store се е подготвено за насмевки и новогодишни подароци. Веќе 50 производи од најпосакуваните брендови на светот се на попуст до 35 %. Почастете се себе! Израдувајте некого! Предизвикајте насмевка! Исполнете желба!             Повеќе...

GARMIN fēnix® 3 Sapphire

Часовникот во кој се сооединуваат најдобриот перформанс и совршениот стил. Трчај, пливај, спортувај, уживај во своите омилени активности во придржуба на часовникот кој ја исполни желбата на секој урбан авантурист за моќни можности, а совршен егономски дизајн. Омилениот fēnix® 3 во сафирно издание. Само во ДУНА за 29 900, 00 денари, со бесплатна каско осигурителна полиза за наредните 365 дена. Предизвикај ги сопствените можности !   Повеќе...

iPhone X

Добродојдовте во иднината! Телефонот кој означи  почеток на нова ера на паметните телефони и ги помести сите очекувања единствено во првиот Apple re-seller за Македонија. Нов, моќен, создаден за неочекуваното, осигуран каско. Посетете не го Duna Concept Store, ГТЦ, Приземје.     Повеќе...

Macbook Air

Сега секој може да ужива во совршениот минималистички дизајн и неодолива моќност на Macbook Air. Достапен да ги поддржи големите предизвици во Вашето секојдневие во цена подостапна од било кога. Ефтин и осигуран каско! Уште пониска цена: 55.555,00 денари Во Дуна единствено.     MacBook Air 13″ i5 DC 1.8GHz/8GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 6000 INT KB Part No: mqd32ze/a   Повеќе...