Category Archives: новости@mk

Стилски хибриден часовник со скриен екран на допир и вистински стрелки

Останате поврзани со смарт опциите како што се контрола на музика и нотификации за дојдовни повици, пораки, потцетувања и повеќе 24/7 монитирање на пулс на срце со Elevate™ технологија за следење на зглобен пулс Алатки за велнес следења, како на пример следење на дневен стрес и тајмер за релаксирање, кој Ви помага да го менаџирате стресот; и напредно следење на сонот и РЕМ фазата на спиење Прикажува чекори, калории, растојание, работа на срце, интензитет и VO2 max Eдноставна промена на изгледот преку стандардни Повеќе...
garmin instinct

Garmin Instinct

Цврст GPS часовник, изграден да ги издржи најтешките услови Создаден по 810G – воени стандарди на САД, за термална, шок и резистенција на вода Вграден компас по 3 оски, барометарски висинометар, и повеќе глобални навигациони сателитски системи (GPS, GLONASS и Galileo).  Поддржува следење и навигација во потешки и предизвикувачки средини, за кои само GPS не е доволен Следење на срцебиење, активност и стрес – Тренирајте со спремни профили на активност Останете конектирани со паметни нотификации и автоматски поврзувања на Вашите податоци сo Повеќе...

Ски и Сноуборд часовници

Garmin часовниците имаат функционалности специјално наменети за активности на снег. Ski-Board функцијата калкулира 3-D брзина и растојание, што вклучува и хоризонтално растојание и вертикално спуштање. Garmin ја препознава разликата меѓу спуштање надолу по падината и качувањето со ски-лифт, така да сам ги брои спуштањата што сте ги направиле во текот на денот. Мрежата на сателити на GPS, GLONASS и Galileo, следи многу попредузвукувачки патеки, него што би можеле да бидат следени само со GPS. Вградениот компас по 3-оски и барометрискиот високометар Повеќе...

Менаџирање на празничниот стрес со помош на Garmin

Доаѓа сезоната на празници и за многумина покрај украсни сијалички, добра храна и време со семејството, носи и посебен стрес. Всушност, за многумина, овој период, е најстресниот во годината. Прашајте се за момент: Дали се чувствувате како да сте под повеќе стрес за време на празниците? И ако да, како го менаџирате тој стрес? Оставете го тоа на нас. Garmin часовниците го следат Вашиот стрес 24/7. И не само тоа – во нив е вклучен тајмер за опуштање, кој ќе Повеќе...

Што му е потребно на секој дом

Декорирањето на домот секогаш е многу лично и секој се води по свои правла за дизајн и естетика. Но без разлика дали сте љубител на минимал стил, бахо, индустриски или арт деко постојат неколку детали потребни во катчето кое го нарекуваме дом. Споделуваме неколку производи што ќе донесат топлина и ќе му дадат личен печат на домот. Звучници Marshall Местото во кое живеете не е доволно ваше, ако таму со совршено квалитетен звук не се слуша вашата омилена музика или радио станица. Повеќе...

Скриените трошоци на традиционалното работење

Модерните организации константно пробуваат да работат поефективно, да намалат трошоци и да ја зголемат ефикасноста на вработените во секој поглед на организациското работење. Но сепак,често забораваат на еден аспект од работењето – печатењето. Печатењето носи трошоци кои тешко се воочуваат. 90% од компаниите немаат вистинско разбирање за сите трошоци поврзани со печатењето. Канцелариското печатење носи огромни скриени трошоци, кои доколку се игнорирани се сумираат и до илјадници евра годишно. Скриени трошоци Вистинските трошоци за поседување на принтери се многу повеќе од цената Повеќе...
Garmin Macedonia Professional Coach, wearing Garmin Fenix watch

Разговаравме со Златко-Злате Јанакиевски

Златко-Злате Јанакиевски е  долгогодишен кондиционен тренер на најголемите имиња во македонскиот спорт. Пред 30 години ја започна својата работа со Џоле Војновиќ и Дејан Јовановски и оттогаш бројката на врвни спортисти само расте. Меѓу нив се П. Наумовски, М. Куртович, П. Антич, Д. Филиповска, Л. Велкова, И.  Кастратович, Љ. Ѓоргиевска,Б. Ангеловски, К. Лазаров, Б. Ристевски, Д. Манасков, Д. Маринкович, А. Станковски, М. Вујовиќ, И. Божинов, Б. Грнчаров, Д. Тасевски, Е. Демир, Д. Грабуловски, и многу други. Освен спортисти, многубројни рекреативци и Повеќе...

Во потрага сме по нови членови на екипажот

ДУНА е компанија која веќе трета деценија успешно ги пресретнува потребите на бизнисите и на корисниците и пласира IT решенија и идеи на пазарите во три земји. Воедно е и компанија посветена на креирање корпоративна култура која успешно умее да предизвика кај вработенте ентузијазам за работа, креативност и желба за постигнување успеси. Тој тим има потреба да се прошири, има потреба да дојде до имплементатори, кои во Дуна ќе имаат: Улога Имплементаторот имплеметира софтверски апликации кај корисници. Имплементацијата се состои од тестирање Повеќе...

БИЗНИС НИВО НА СПОРТСКИ АКТИВНОСТИ

Се  имате ли предадено на рутина и секојдневие? Иста комуникација со колегите? Ве следи ли постојана потреба од пулсирачка енергија, од урбани случувања? Токму таквото чувство не наведе на идеја да бидеме организатори на еден поинаков концепт на спортски случувања. Бизнис ниво на спортувањето. Ве покануваме да бидете дел од најголемиот бизнис предизвик: Поврзување на сите успешни компании во една заедничка адреналинска приказна. Преку  единствена апликација Garmin Connect. Апликација преку која ќе Ве предизвикуваме во: поминати km, потрошени калории, направени чекори. Повеќе...

Нов месец, нови цени. И старите ДОООБРИ производи

На почетокот на вториот месец во годината Ви препорачуваме: НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ САМО ЗА СЕБЕ. Посетете не во нашиот Duna Concept Store. И почастете се. Сте заслужиле. На најбараните производи во 2017 година им ги намаливме цените. Ги прилагодивме за да Ви предизвикаме најширока насмевка во најкраткиот месец. Ве очекуваме! Повеќе...