Author Archives: ana pajkovska

Employment vrabotuvanje brand ambasador garmin representative duna skopje makedonija macedonia

Garmin Brand Ambassador

На Дуна и се допаѓа Garmin, бидејќи Garmin ги произведува производите кои се направени одвнатре за животот надвор од дома. Тие го прават тоа, за нашите клиенти да можат да го поминат времето правејќи работи за кои имаат страст. И ние сакаме да работиме со луѓе со страст! Бараме бренд амбасадор кој ќе обезбеди незаборавно искуство за клиентите со брендот. Тој / таа ќе ги поддржи продажните активности и ќе биде инструментален дел од организацијата, преку споделување на корисни идеи Повеќе...
Team of women in Duna

Горди на овој дел од тимот

Иако, мораме да признаеме, дека во секојдневното работење и при вработување не размислуваме од кој пол се нашите вработени, по повод денот на жената бевме мотивирани да се преброиме. Баш сме горди на нашиот паметен и убав женски тим и на тоа дека имаме силни жени кои придонесуваат за нашиот успех. На светско ниво постојано се дискутира дека е потребна поголема застапеност на жените во Тех-индустријата. Кај нас, во тимот одговорен за развој на софтвер, 50% се девојки. Не нè изнанадува Повеќе...
garmin forerunner 735 xt running watch часовник за трчање тренирање триатлон casovnik za trcanje

Garmin Forerunner 735XT

GPS часовник за трчање со мулти-спорт функции и мерач на пулс Го мери пулсот преку Вашиот зглоб, за да трчате слободно на трката Мери напредна динамика на трчање, велосипедизам и пливање, вклучувајќи баланс на време на контакт со површината, должина на чекор, вертикален сооднос и повеќе Нуди VO2max естимација, праг на лактирање, предвидувач на тркачко време и советник за закрепнување Опции за поврзување: паметни нотификации, автоматски прикачувања на Garmin Connect, следење во живо.. Прилагодете го лицето на часовникот по Ваша желба, доставете апликации и Повеќе...
полумаратон маратон трчање тренинг регистрација тренинг half marathon halfmarathon training preparation  zones heartrate

Сакате да истрчате полумаратон? Еве како да го направите тоа без да изгорите!

Се повеќе полу-маратонот станува популарна дистанца, а овој тренинг план ќе Ви помогне да постигнете време под 2 часа за трката од 21 километар. Следниот план за тренирање ќе ви каже точно како да се спремите за полу-маратонот од 21 километар, и – ако се оди како што треба, како да завршите под магичната 2-часовна ознака.   Структурирајте го Вашиот тренинг Полу-маратон не е шега и никогаш не треба да се обидете да го истрчате без соодветниот тренинг. Времето што Ви е потребно Повеќе...

Стилски хибриден часовник со скриен екран на допир и вистински стрелки

Останате поврзани со смарт опциите како што се контрола на музика и нотификации за дојдовни повици, пораки, потцетувања и повеќе 24/7 монитирање на пулс на срце со Elevate™ технологија за следење на зглобен пулс Алатки за велнес следења, како на пример следење на дневен стрес и тајмер за релаксирање, кој Ви помага да го менаџирате стресот; и напредно следење на сонот и РЕМ фазата на спиење Прикажува чекори, калории, растојание, работа на срце, интензитет и VO2 max Eдноставна промена на изгледот преку стандардни Повеќе...
garmin instinct

Garmin Instinct

Цврст GPS часовник, изграден да ги издржи најтешките услови Создаден по 810G – воени стандарди на САД, за термална, шок и резистенција на вода Вграден компас по 3 оски, барометарски висинометар, и повеќе глобални навигациони сателитски системи (GPS, GLONASS и Galileo).  Поддржува следење и навигација во потешки и предизвикувачки средини, за кои само GPS не е доволен Следење на срцебиење, активност и стрес – Тренирајте со спремни профили на активност Останете конектирани со паметни нотификации и автоматски поврзувања на Вашите податоци сo Повеќе...

Ски и Сноуборд часовници

Garmin часовниците имаат функционалности специјално наменети за активности на снег. Ski-Board функцијата калкулира 3-D брзина и растојание, што вклучува и хоризонтално растојание и вертикално спуштање. Garmin ја препознава разликата меѓу спуштање надолу по падината и качувањето со ски-лифт, така да сам ги брои спуштањата што сте ги направиле во текот на денот. Мрежата на сателити на GPS, GLONASS и Galileo, следи многу попредузвукувачки патеки, него што би можеле да бидат следени само со GPS. Вградениот компас по 3-оски и барометрискиот високометар Повеќе...

Менаџирање на празничниот стрес со помош на Garmin

Доаѓа сезоната на празници и за многумина покрај украсни сијалички, добра храна и време со семејството, носи и посебен стрес. Всушност, за многумина, овој период, е најстресниот во годината. Прашајте се за момент: Дали се чувствувате како да сте под повеќе стрес за време на празниците? И ако да, како го менаџирате тој стрес? Оставете го тоа на нас. Garmin часовниците го следат Вашиот стрес 24/7. И не само тоа – во нив е вклучен тајмер за опуштање, кој ќе Повеќе...